Kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk Erdemli öğretmenevinde şehit yakınları ve gazilerimiz ile iftarda buluştu.
Erdemli Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Kaymakam Pamuk'a eşleri Hanımefendi Sülün PAMUK, Erdemli Cumhuriyet BaşSavcısı İzzet KARDOĞAN, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mustafa KUTLAY, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet DERİN, İlçe Emniyet Müdürü Üzeyir DEMİR, İlçe Müftüsü M. Sami TÜRKMENOĞLU, İLçe ALata Araştırma Müdürü Dr. Davut KELEŞ ve İlçe Siyasi Parti Başkanları da eşlik etti.
Kaymakamımız Sayın Muhittin Pamuk yaptığı konuşmasında "Şehit yakınlarımızla ve gazilerimizle bu akşam burada olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Burada bir araya gelerek dosta düşmana karşı birlik ve beraberliğİmizi sergiliyoruz. Şehit yakınlarımız bize şehitlerimizin emanetidir. Gazilerimiz bizim onurumuzdur. Hepiniz baş tacımızsınız. Tüm kurumlarımızın kapısı her zaman sizlere sonuna kadar açıktır.
Şehitlik ve gazilik mertebelerinin necip milletimizin gönlünde farklı ve müstesna bir yeri vardır. Bu millet vatanın bütünlüğü, devletin bekası için yeri geldiğinde gözünü dahi kırpmadan canını seve seve vermiştir.
İşte bunun en somut örneği 15 Temmuzda hain FETO terör örgütünün darbe girişimine karşı yapılan mücadeledir.
15 Temmuzda bu ülkeyi bölmek, parçalamak ve yıkmak için harekete geçen hainler bu milletin ülkesi ve devleti söz konusu olduğunda canını ortaya koyarak mücadele edeceğini hesaplayamadılar ve hak ettikleri dersi aldılar.
Bundan sonra da bu ülkede gözü olan hainler bilsinler ki bu millet tetiktedir, nöbettedir.
Ülkemizin bekası için, milletimizin birlik ve beraberliğinin sürmesi için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.
Ramazan ayının ülkemizin birlik ve beraberliğinin, kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyor hepinize hayırlı ramazanlar diliyor saygılar sunuyorum." dedi.
 
 
İSAY2 Galeri